Вітаю Вас Гість | RSS
Вівторок
23.10.2018, 01:42
Практичний психолог
Ковельського професійного ліцею
Головна Реєстрація Вхід
Меню сайту

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 332

Форма входу

Головна » 2012 » Травень » 25 » Проект, що змушує замислитись
15:58
Проект, що змушує замислитись

„Я живу по - новому” – проект, що змушує замислитись

Юнацький вік — період інтенсивного становлення почуттів і волі, спрямованості, готовності жити і діяти так, як живуть і діють дорослі. Зростає його активність, відбувається ціннісна переорієнтація під впливом прагнення бути дорослим. У цей кризовий період, період пошуку орієнтирів та формування життєвих цінностей завданням навчального закладу є формування позитивних соціальних установок, профілактика негативних явищ в учнівському середовищі. Одним із напрямів превентивного виховання є організація їх змістовного дозвілля.

       Сучасна молодь вкрай неграмотна в питанні здорового способу життя. Наркоманія, паління, вживання алкоголю, токсикоманія – часто це вбачається кращим дозвіллям серед певної частини юнаків та дівчат.

Зажаючи на те, що загальний стан здоров’я молоді залишається складним, а серед юнаків і дівчат бажання вести здоровий спосіб життя не стало панівним, існує нагальна потреба у зміні підходів до вирішення цих проблем, перегляду традиційних форм і методів діяльності у цій сфері.

Покращити таке становище можна через застосування нового підходу до формування здорового способу життя, який би ґрунтувався на сучасному підході збереження здоров'я, тобто враховувалися всі його аспекти. Важливо також, щоб вони опиралися на активізацію участі в даному процесі молоді. Мова йде про те, щоб не дорослі ініціювали таку роботу, а сама молодь. Саме від їхньої активності й буде залежати успішність поширення формули: "Здоровим бути модно, стильно і красиво".

Головною метою проекту „Я живу по - новому” є формування свідомого ставлення до особистого здоров'я, навколишнього середовища і здоров'я інших людей. Визначено, що найпопулярнішими формами роботи щодо формування здорового способу життя в молодіжному середовищі стали інноваційні методики, такі як інтерактивні театри, молодіжні лекторські групи, спікерські бюро, тощо. На даному етапі важливим досягненням є заохочення певної категорії молоді до участі в програмах щодо дотримання здорового способу життя. В ході реалізації проекту передбачались заняття, спрямовані на розвиток тренерських та лекторських навичок. До роботи з волонтерами залучались провідні спеціалісти: лікарі, педагоги, представники державних і недержавних організацій, які займаються профілактичною роботою.

Цікавою формою роботи стали дебатні кіновечори «Вчимося думати логічно» з переглядом гострих соціальних документальних фільмів та проведення дебатів за сюжетом фільму, обговорення і пошук сенсу в змісті матеріалу. Дебати проводились з психологом.

Варто відмітити, що будь-яка робота, яка проводилась в ліцеї щодо пропаганди здорового способу життя направлена на вирішення важливої задачі, основна мета якої – збереження майбутнього нації!

 

Переглядів: 1280 | Додав: psyholog | Рейтинг: 4.0/2
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук


Архів записів

Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний хостинг uCoz